Младинките на Наковски Волеј – Шампионки, во Битола со резултатски пресврт до титула (видео)

1200

Младинскиот состав на ОК Наковски Волеј направија подвиг во Битола во финалето од Шампионатот во ова конкуренција против Пелистер Волеј. Губеа со 2:1 во сетови но направија резултатски пресврт и со 3:2 ја освоија титулата во ова натпреварување.

Претходно струмичанки во полуфиналето беа подобри од Бами Кор а Пелистер од Јанта. Во малото финале Јанта славеше и го освои третото место додека златото им припадна на избраничките на Хари Наковски и Александар Митев откако со одлична играа направија голем пресврт и подвиг на теренот на Пелистер.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.