Конзулов: Отвораме перспективи за развој на планинскиот туризам, се пробива пат до ,,Добра” на Плачковица (видео)

893

Почна изградбата на локалниот патен правец од планината Плачковица од хотелот Бел Камен до месноста Добра во функција на развој на планинскиот туризам. Новата инвестиција е обезбедена преку Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој.

Патот ќе биде во должина од 2,1 километар со ширина на асфалтот 5 метри.Со изградбата на овој патен правец се отвора можноста за отворање Кампинг на Добра. Целата инвестиција чини 16,5 милиони денари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.