КМФ Проект од Јосифово со убедлива победа ја почна УЕФА Лигата на шампиони во футсал

1597

Македонскиот футсал шампион ,,КMФ Проект’’ од Јосифово со победа од 6:0 против израелскиот Долфин Ашдод ги започна мечевите од прелиминарната рунда од УЕФА Лигата на шампиони. Во спортската сала во Гевгелија валандовскиот состав беше подобар и надмоќен против израелскиот тим кој во првото полувреме прими два гола додека во второто полувреме четири.

Во првиот меч денеска малтешкиот состав Лускол славеше со 5:0 против ЦЕФН од Велс и според очекувањата борбата за првото место ќе биде меѓу македонскиот и шампионот на Малта

Утревечер ,,КMФ Проект’’ игра со велшкиот состав со почеток во 20 часот

Мечот КМФ Проект – Долфин Ашдод можете да го видите ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.