ЗСК Југоисток со видео како се чистеше над Струмица во кој се вклучија голем број граѓани !

514

ЗСК ,,Југоисток” од Струмица направи видео од еко акцијата што денеска се реализираше над Струмица. Според планот се чистеше на локалитетот Чам чифлик и Св Илија а се тргна од пред СОУ Никола Карев. Во акцијата иницирана од повеќе граѓански организации учествуваа голем број на граѓани поборници за чиста животна средина. Тие собраа повеке кеси со отпад фрлени од несовесни граѓани.

фото и видео ЗСК Југоисток

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.