Започна уредувањето на поројот ,,Крушевска Република,, во Струмица (видео)

1174

Започнаа градежните активности со кои ќе се реши проблемот со атмосферските води од поројот „Крушевска Република“. Инвеститор на проектот е Општина Струмица и Министерството за заштита на животната средина, а реализацијата чини околу 5 милиони денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.