Голманот Дени Илиев од Арсенал на позајмица во Словачка, ќе брани за прволигашот Серед

2231

Струмичанецот Дени Илиев  следната превенствена сезона ќе настапува за словачкиот фудбалски клуб Серед. Лондонски Арсенал во договор со Илиев донесе одлука за позајмица од една сезона кај словачкиот прволигаш, каде тренер е македонецот Славчо Војнески. Согласно договорот, како што пренесуваат медиумите, Арсенал има право да го врати Илиев и после шестиот месец како чувар на мрежата на словачкиот прволигаш

Пред неполн месец кога  се релаксираше со скутер на водите на вештачкото езеро Водоча кај Струмица Илиев за Дрнка.МК подвлече дека бара нов клуб

,, Се надевам на добра и вистинска понуда  и клуб каде ке имам шанси да покажам што и колку можам како голман. Со господ напред се надевам дека ќе добијам шанса,, рече тогаш Илиев  кој потекнува од школата на струмичка Беласица

Струмичанецот со овој премин во Словачка конечно ќе ја добие потребната минутажа која доколку максимално ја искористи ќе може да конкурира за првото голманско место во репрезентацијата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.