Гевгеличанецот Љупчо Трајков го фати светиот крст од Вардар и посака многу среќа на своите сограѓани ова година

1232

Во конкуренцијата на 30 тина момчиња кои се фрлија по светиот крст во реката Вардар во Гевгелија, 30 годишниот  Љупчо Трајков од Гевгелија имаше најмногу среќа и по втор година по ред го фаќа крстот со кој беа осветени водите во ова општина, објави Телевизија Нова од Гевгелија од манифестацијата која се одржа на мостот на реката Вардар.

,,Многу сум среќен што втора година по ред токму јас го фатив светиот крст. На сите им посакувам многу среќа и за многу години празникот’’ изјавил Љупчо Трајков. Градоначалникот на општина Гевгелија, Сашо Поцков му подари лап топ, додека фирмата „Зегин“ на среќниот скокач му подари телевизор, објави Телевизија Нова

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.