Вчера во Гевгелија казнети 121 возач, МВР ќе продолжи со засилени сообраќајни контроли

2011

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на повеќе пунктови во Гевгелија спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот за да се утврди колку се почитуваат сообраќајните правила и прописи

,,Изречени се вкупно 121 санкции, меѓу кои 30 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 20 за возење без возачка дозвола, 13 санкционирани мотоциклисти, осум за неносење маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот”, стои во информацијата од МВР

Вчера за еден час полицајците во Гевгелија казнија 60 возачи

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.