Во Турново денеска „финале“ за опстанок – Брера Струмица против Брегалница од Штип

234

Брера Струмица денеска на стадионот Кукуш во Турново го игра најважниот натпревар во ова полусезона. Домаќини се на Штипска Брегалница против која им е потребна победа за сигурен опстанок во лигата. Но и за Брегалница мечот во Турново е важен, бидејки со позитивен резултат ги подгрева надежите за бараж позиција.

,,Против Брегалница ни е уште еден финален натпревар можеби и најважен натпревар да ја исполниме целта. Длабоко верувам во момците дека може да направат добар резутлтат, позитивен да славиме на натпреварот и да го решиме прашањето за нашиот опстанок ова сезона. Мислам дека со играта во овој дел од сезоната тоа и го заслуживме,, подвлече Круљ кој ја повика публиката да биде присутна на трибините во Турново да даде поддршка и да бидат 12 ти играч на теренот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.