Во Струмица физички нападнати пет малолетници – полицијата работи на расветлување на пријавените случаи

1312

Викендов во струмичката полиција се пријавени 4 одделни случаи на физички напади од кои во два, како пријава стои дека нападнат биле малолетници. Како што инфомираше СВР Струмица, синоќа пред полноќ, 42 годишниот С.Р. жител од Струмица пријавил дека околу 21 часот на улицата Ѓорги Василев физички биле нападнати четири малолетници од исто толку лица. Неколку часа претходно  физички напад на својот малолетен син пријавил 37 годишен жител од Муртино. Според пријавата нападот се случил во угостителски објект на улицата Младинска. За овие случаи се превземаат мерки за расветлување на слуачите

Паралелно со овие пријави во струмичката полиција, синоќа околу 19 часот докторка од струмичката болница пријавила дека била омаловажувана од три лица а едно од нив и физички ја нападнал . За настанот освен што се превземаат мерки за негово расчистување бил известен и јавен обвинител.

Физички напад бил пријавен и утрово од Д.В.(28) од Дабиле. Пријавил дека околу 5 часот и 30 минути бил нападнат од неколку лица во угостителски објект на улицата Младинска од Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.