Во сабота ОК Наковски волеј организира одбојкарски турнир во чест на Илија Караманов

446

Во сабота на 30 септември со почеток во 11.00 часот во спортска сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица ќе се одржи еднодневен меморијален турнир во одбојка „Илија Караманов“ женска конкуренција.

На турнирот ќе учествуваат екипите на ОК Наковски волеј Струмица, ОК Работнички Скопје, ОК Младост УГД Штип

,,Струмица не го заборава нашиот струмичанец, поранешен одбојкар, тренер и професор Илија Караманов Во спортски дух, со квалитетна одбојка и со Вас, публиката
да му оддадеме почит на нашиот сограѓанин кој даде несебичен придонес во одбојката“, стои во информацијата од организаторот ОК Наковски волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.