Во Радовиш ,,Самун ем татлија” со меѓународен фолклорен фестивал ,,Радовишки собор” (ВИДЕО)

1056

Од утре во Радовиш стартува меѓународниот фолклорен фестивал Радовишки собор додека од петок Самун ем татлија. Станува збор за нова и традиционалната манифестација која ќе понуди многу фолклор, забава но и уживање во вкусот на радовишкиот сомун и татлија.

Двете манфиестации се под покровителство на Општина Радовиш а сите случувања ќе бидат на локацијата пред Центарот за култура Ацо Караманов посетителите ќе имаат можност да уживаат во прекрасна програма исполнета со разни жанрови и содржини.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.