Во понеделник прекин во електроснабдувањето во југозападниот дел на Гевгелија

5909

ЕВН-КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија дека во понеделник, на 17 февруари 2020 година, без електрично напојување ќе биде дел од Гевгелија и тоа во периодот од 10 до 17 часот, објави општина Гевгелија

Во тој период без електрично напојување ќе биде реонот од улиците Никола Карев, преку горниот дел на булевар Гевгелија, населба Караорман, кон Моински пат, потоа, улиците Маршал Тито, Солунска, Јосиф Јосифовски, Загребачка, Сараевска, се до улицата Илија Миов, како и индустриските објекти на Моински пат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.