Во Василево ќе има Новогодишен турнир во мал фудбал со награден фонд од 200 илјади денари, пријавувањето е во тек

1298

По повод Новогодишно-Божиќните празници, во општинскиот центар Василево,  под покровителство на локалната самоуправа и градоначалникот Марјан Јанев и годинава ќе има ноќен Новогодишно-Божиќен турнир во мал фудбал што ќе започне на 17-ти декември 2019 година а за кој пријавувањето ќе трае до 16-ти декември

Според правилата, екипите треба да бројат од 6 (шест) до максимум 10 (десет) играчи, со право на учество во својот состав до  најмногу 2(двајца) професионални играчи. Вкупниот награден фонд изнесува 200 000 денари. Котизацијата за учество изнесува 5000 денари.

Натпреварите ќе се играат во спортската сала на ООУ„Гоце Делчев“ во Василево,  со почеток од 18.00 часот а одредувањето на паровите за игра ќе се изврши на 16.12.2019 во 17.00 часот во просториите на Спортска сала во Василево

За пријавување учество и дополнителни информации заинтересираните треба да се обратат кај организаторите на турнирот на еден од следните телефонски броеви 071 239 344 и 076 404 090.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.