ВМРО ДПМНЕ ги објави кандидатите за градоначалник во седум општини од Југоистокот

2245

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски ги сооопшти дел од од кандидатите за градоначалник од ова партија за престојните локални избори што ќе се одржат во октомвир. Тој на денешната прес конференција ги објави и кандидатите за Градоначалник од неговата партија и во општинтие Радовиш, Конче, Босилово, Валандово, Богданци, Дојран и Гевгелија.

Кандидат за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ во општина Радовиш е бизнисменот Александар Ристов инаку по професија електроинжинер. Во Конче Златко Ристов со завршено образование за детектив а бил во редовите на бранителите. За Босилово кандидат на ВМРО ДПМНЕ е Ристо Манчев магистар по економски науки, додека за општина Валандово Тони Узунов стопанственик

ВМРО ДПМНЕ ги објави кандидатите за градоначалник и во општина Богданци. Таму ќе трча со Марјан Пеев дипломиран економист вработен во општината додека во Дојран со Филип Дончевски екс директорот на системот Ѓавато а сега раководител во пречистителната станица. Во општина Гевгелија ВМРО ДПМНЕ ќе оди со Андон Сарамандов.

На денешната прес конференција ВМРО ДПМНЕ не ги објави имињата на кандидатите за градоначалник во Струмица, Василево и Ново Село

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.