Викендов Гевгелија, Богданци и Дојран без електрична енергија од по шест часа – табела со термини и места каде ќе нема струја

5001

Престојниот викенд, конкретно сабота и недела на 28 и 29 септември 2019 година ќе има прекин во електроснабдувањето на општините Гевгелија, Богданци и Дојран од по шест часа. Прекинот како што соопштија од ЕВН е заради изведба на неопходни работи за осовременување на електродистрибутивната мрежа, заради што крајните корисници, физичките и правните лица ќе немаат струја – едни од 6 наутро до 12 до пладне, додека други од 12 напладне до 18 часот во сабота и недела

На овој ЛИНК е распоредот за планираните прекини, конкретно термини и локации кога ќе нема електрична енергија викендов во овие три општини

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.