Видео: КМФ Проект од Јосифово со 8 гола го декласираше ЦЕФН од Велс од Лигата на Шампиони

865

Валандовскиот состава КМФ Проект од Јосифово, македонскиот првак во футсал ја забележа и втората победа во прелиминарната рунда од Лигата на Шампиони група А која се игра во Гевгелија. Со 8:1 славеа против велшкиот состав ЦЕФН со што ги задржаа шансите за освојување на првото место во ова група и пласман во следната фаза од ова европско натпреварување во футсал

Ранготов постигна три гола, по два гола реализираа Мехмедовиќ и Михајлов, додека еднаш стрелаше Тодоровски. Еве ги стите голови од мечот КМФ Проект – Цефн Друидс

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.