Васил Гарванлиев за успехот на Евровизија – Потврдивме дека ние македонците оставаме печат на светската музичка сцена

2587

Васил Гарванлиев кој беше дел од македонскиот тим на Евровизијата во Израел не го крие задоволството од успехот што го постигнаа со Тамара и композицијата ,, PROUD’’ освојувајки го осмото место на финалната вечер. Гарванлиев кој беше прогласен во ТОП 10 те најзгодни машки вокали тврди дека тоа е огромно искуство за него и дека позитивните вибрации на публиката во евровизиската сала била нивната победа а пласманот во финалето и поените од жирито биле вистинска Гордост за целиот тим и нација.

,, Кога среде песна ни ракоплескаа тоа е дефиниција за гордост. Стоејки позади Тамара на сцена, каде што ја гледавме целата публика а тие нас не, таа луда вибрација од публиката, беше нашата најголема победа и потврда дека ние како македонци почнуваме да оставаме траен печат на светската сцена’’ , ни изјави Гарванлиев кој тврди дека прогласувањето во Топ 10 те на втората полуфинална вечер веќе било победа а се другото бонус

,, Евровизија е убава платформа каде што ументиците имаат шанса да се изразат на свој начин. Си имав визија за и како сакам да се носам и се држев блиску до неа,, потенцираше Гарванлиев кој на прашањето дали сака во иднина да биде македонски преставник на изборот на песна на Евровизија кусо кажа

,, Има време за тоа. Кој не би сакал’’

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.