Брзанова од Гевгелија избрана за Miss Friendship во Бејрут, Стерјовска пак трета на изборот за најубава Европјанка

3429

Ана Брзанова од Гевгелија се закити со уште една титула. На изборот Miss Europe 2022 кој се одржа во Бејрут Либан, 22 годишната гевгеличанка од страна на жирито беше прогласена за Miss Friendship 2022. На изборот освен Брзанова учествуваше и 18 годишната Мија Стерјовска од Скопје која ја понесе титулата втора придружничка на новата мисица.

Веста ја објави Мики Црнокрак со оглед дека двете девојки Брзанова и Стерјовска се членки на Модното студио Црнокрак, кое ја поседува лиценцата за Македонија за овој најголем европски избор за убавина.

Според информациите двете кандидатки од Македонија на финалната вечер се претставиле во официјалната облека, потоа и во национален македонски костим за да на крајот излезат и во свечена тоалети.

фото ФБ

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.