Брера поразена од Шкупи во Скопје

206

Фудбалерите на Брера Струмица го претрпаа вторито пораз во првенството и тоа на гостувањето кај Шкупи во Скопје. Абази го реши мечот во кој струмичани не успеа да го издржат притисокот на домаќините.

Откако Трајков погоди статива и не успеа да го отвори резултатот, казната стигна во 69 минута кога Алчевски беше немоќен на ударот на Абази

По ова седмо првенствено коло Брера Струмица е втора со ист број бодови со Шкендија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.