Божиќна честитка на бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов (видео)

1586

Бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов упати честитка по повод празникот Божиќ, што го слават граѓаните на Македонија со католичка вероисповед.

-Драги браќа и сестри, Божик е ден кој нѐ води кон почетоците на христијанствoто, ден кога славиме несфатлив доказ на Божјата љубов кон човекот, а тоа е негово појавување меѓу нас во воплотението и раѓањето на Второто божествено лице – Исус Христос,, рече бискупот Киро Стојанов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.