дома тагови фудбалер

таг: фудбалер

Љупче Дориев организираше Дедо мраз и ги изненади најмалите во Општина Ново Село од која потекнува (ФОТО)

Фудбалскиот интернационалец и македонски репрезентативец Љупче Дориев од струмичко Зубово ги израдува најмалите во Општина Ново Село. Имено деновиве овој фудбалер организираше Дедо мраз...

Да бидеме хумани и помогнеме, на фудбалерот Томе Јанев му се потребни средства за лекување во Русија

На довчерашниот фудбалер на Беласица 29 годишниот Томе Јанев од Струмица итно му се потребни финансики средства за лекување во Москва Русија. Кај него...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...