дома тагови ФК Кожув

таг: ФК Кожув

Дополнителни ваучери од АМС за спортските клубови од Југоистокот, кој се доби и во колкави износи ?!

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата со дополнителните ваучери за финансиска поддршка на спортските клубови во државата. Станува збор за дополнителни 6...

Беласица го надигра Кожув во Гевгелија и со десет победи останаа на врвот во Втората лига Исток

Струмичка Беласица му се реваншираше на Кожув за поразот пред своја публика од пред два месеци на стадионот Младост. Во Гевгелија момците на стратегот...

ФК Кожув повторно лидер во Втората лига Исток, го совлада Тиквеш во Кавадарци со евро-голот на Зумровски (видео)

Гевгелиски Кожув отворено го најавува својот кандидатски статус за Прва лига. На гостувањето во Кавадарци забележа значајна победа од 1:0 со која повторно се...

Струмичка Беласица торпедираше во Крушево, гевгелиски Кожув убедлив во Кочани

Се одиграа натпреварите од седмото првенствено коло Втората лига Исток во кое струмичка Беласица и гевгелиски Кожув остварија убедливи победи во Крушево и Кочани...

Струмичка Беласица и гевгелиски Кожув со нови убедливи победи во Втората лига Исток и го демнат лидерот Тиквеш

Денес се одиграа натпреварите од 6 коло од Втората фудбалска лига Исток каде струмичка Беласица и гевгелиски Кожув забележаа нови победи со кои се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...