дома тагови Струмица

таг: Струмица

Екс вработените од Дијос сеуште без пари од стечајната маса – се чека втората авансна распределба

Поранешните вработени од струмички „Дијос“ кои се јавуваат како доверители по основ на тужби за неисплатени плати сеуште не знаат дали и кога ќе...

Секој заслужува втора шанса, кажа министерката Царовска откако ,,Покров’’ отвори пекара во Струмица (видео)

Тераписката заедница „Покров“ отвори пекарница „Бејгел“ во центарот на Струмица во која ќе работат лица од самата заедница преку модел на социјално претпријатие ....

Личовски и Исмаилов со најдобри фотографии од Струмичкиот карневал 2018

Фоторепортерите Ѓорги Личовски и Енес Исмаилов ги добија наградите  по распишаниот конкурс ,,Карневалски слики 2018’’ што го распиша струмичкиот музеј. Стручното жири во состав...

,,Сеуште сум слободен, за жал’’ вели голманот на Арсенал Дени Илиев кој наполни 24 години

Голманот на младинскиот состав на топчиите, струмичанецот  Дејан Илиев го прослави 24 тиот роденден во кругот на колегите од Арсенал но и пријатели во...

Три од три за Академија Пандев во пресметките со Беласица ова сезона

Љупче Дориев го реши третото струмичко дерби во корист на својот тим Академија Пандев. На стадионот Младост во Струмица ,, пандевци’’ ја забележаа и...

Во Струмица се скицира и ќе се гради патека за мотокрос трки за Светски шампионат

Првиот човек на Мотоциклистичката федерација Зоран Трајковски и Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски потпишале  меморандум за соработка со кој се планира изградба на мотокрос...

Љафтов ќе се жени во јуни, најавува традиционална голема свадба !

Одбојкарскиот репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов ќе се жени во јуни. Тој со својата свршеница Ана Додевска веќе ја закажале свадбата и како што не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...