дома тагови социјална населба

таг: социјална населба

Струмичка фирма го доби тендерот за изведба на водовод (фаза 1) во социјалната населба над Струмица

Струмичката фирма Џови Компани ќе ја работи првата фаза од водоводната инфраструктура на стамбената населба (социјалната населба) над градот Струмица каде се планирани објекти...

Костадинов: Обезбедени се нови 65 милиони денари за проектот Социјална населба во Струмица !

Општина Струмица за реализација на проектот „Социјална населба“ ќе добие нови 65 милиони денари . Градоначалникот Костадин Костадинов и министерот за транспорт и врски...

Струмичка фирма го доби тендерот од 1,5 милион евра за изградба на прва фаза од социјалната населба над Струмица

По распишната јавна набавика Општина Струмица и фирмата Жикол го потпишаа Договорот за изградба на социјалната населба во Струмица во вредност од 1 милиони...

7 фирми со понуди за изградба на социјалната населба над Струмица, неделава ќе се знае кој ќе го добие...

Седум градежни фирми од Струмица но и од други градови од земјава доставиле понуди по распишната јавна набавка на Општина Струмица за изградба на...

Општина Струмица го распиша тендерот за изградба на социјалната населба над градот

Општина Струмица ја распиша јавната набавка за изградба на социјалната населба на просторот Чамлк каде ќе се подигаат типски куки за сместување на социјално...

Костадинов ги објави најважните проекти за 2022, Струмица го донесе Буџетот за идната година (видео)

Буџетот на општина Струмица за идната година ќе тежи милијарда 340 милиони денари од кој 47% се блок дотации од државата. Основниот Буџет  ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...