дома тагови Сашо Поцков

таг: Сашо Поцков

Кои сè доставиле кандидатури за градоначалник и за советници во Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово

За градоначалничката функција во Гевгелија има доставено 5 кандидатури четири од  политички партиии и коалиции и една независна, додека за место во Советот доставени...

СДСМ за градоначалник во Струмица оди со Костадинов, во Радовиш со Чаракчиев а во Гевгелија со актуелниот Поцков

Владеачката СДСМ попладнево ги објави кандидатите за градоначалници во општините Струмица, Радовиш и Гевгелија со што ги комплетираш своите адути за општините од Југоистокот.Во...

Министерката за култура Стефоска најави изградба на Археолошки музеј кај Вардарски Рид Гевгелија

Министерството за култура Ирена Стефоска ќе предложи на Влада во наредниот период да се планираат средства за отпочнување на постапка за изградба на Археолошки...

Наскоро во гевгелиско Прдејци ќе биде отворена детска градинка со капацитет од 20 деца (фото)

Наредниов период се очекува да биде ставена детската градинка во населеното место Прдејци изградена со средства од општина Гевгелија во износ од околу 100...

До март 2022 година, ќе биде готова социјалната зграда во Гевгелија со 52 стана, најави Бочварски

Социјалната зграда со 52 стана што се гради во Гевгелија се очекува да биде завршена и пред рокот – март 2022 година, информира министерот...

Гевгелиската болница се заблагодари за донациите со кои набави опрема и апарати – Еве кои се донираа од Гевгелија,...

,,Пријатно не изненади високата свест на општествена одговорност кај институциите и фирмите но и физичките лица од Гевгелија, Богданци и Дојран кои донираа изминатава...

Заради зголемен број на заболени од ковид-19, во Гевгелија се проширува ковид центарот во болницата

Гевгелиската општа болница го проширува  Ковид центарот со дополнителен простор за уште осум кревети за третман на ковид пациентите, бидејки последната недела во овој...

Гевгелија доби станица за мерење на штетните ПМ 10 честички во воздухот со пари од ЕУ

Гевгеличани во иднина ќе знаат каков воздух дишат  и колку тој е загаден со ПМ 10 честички, откако беше ставена во функција мониторинг станица...

Во Гевгелија ќе се мери квалитетот и загаденоста на воздухот, инсталирана мониторинг станица

Деновиве треба да отпочне функционирањето на мониторинг станицата за мерење на квалитетот на амбиенталниот воздух во Гевгелија, која е поставена на просторот кај ЈОУГД...

Гевгелија треба да биде чиста и зелена, кажа Поцков на денешната еко акција а утре Changemakers4al со акција за...

По повод Меѓународниот ден за намалување на уништување на природата денес во Гевгелија се одржа еко акција за чистење на зелените појаси на повеќе улици...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гитаристи од Струмица беа дел од концертот за рекорд во Белград...

Гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица од класата на м-р Васко Пиличев одлично ја презентираа Македонија на „Guitar Art Festival“ во Белград...