дома тагови Радовишки детски карневал

таг: Радовишки детски карневал

ФОТО: Шаренило од бои и одлични креации и маски на Детскиот карневал во Радовиш

Викендов во Радовиш се одржа Детскиот карневал каде околу 1000 дечиња од училишта, градинки од Македонија и странство продефилираа по радовишките улици а на...

ФОТО: 1 200 маски продефилираа на вториот детски карневал во Радовиш кој доби пофалби од ФЕКК

Околу 1200 дечиња  и млади продефилираа по радовишките улици и ги преставија своите приказни под маски во центарот на градот во рамките  на ,,Радовишки...

Фото од првиот ,,Радовишки Детски Карневал’’ – Шаренило од бои и фантастични креации !

По повод јубилејот 1000 години Радовиш, во организација на Центарот за култура ,,Ацо Караманов,, се одржа детски карневал по радовишките улици. На карневалот учествуваа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...