дома тагови ООУ Видое Подгроец

таг: ООУ Видое Подгроец

Маската „Струмичка корида“ најдобра според публиката на Струмичкиот карневал која гласаше онлајн (фото/видео)

Маската ,,Струмичка корида“ на ООУ ,,Видое Подгорец“ од Струмица доби најмногу поени на онлајн гласањето што и ова година го спроведе организациониот одбор на...

Ќе бараме од Влада спортска сала во Колешино, а Шампионките ќе ги наградиме, вели градоначалникот Андонов за успехот на...

Училишниот женски тим во футсал на ООУ ,, Видое Подгорец'' од Колешино кој стана Балкански Шампион а немат спротска сала во училиштето па тренираат...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...