дома тагови Миравци

таг: Миравци

Кај Миравци товарен воз прегази мигрант кој лежел на пругата – починал на лице место

Утрово во 01.07 часот било пријавено дека околу 00.15 часот товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија–Скопје, во близина на с.Миравци, удрил во лице...

Кај гевгелиско Миравци товарен воз удрил во патничко возило, почина едно лице

На 30.08.2022 околу 11.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на влез во железничка станица Миравци-Гевгелија, товарен воз кој сообраќал од Трубарево...

Три основни училишта од гевгелиско, радовишко и валандовско ќе добијат пари за реконструкција од МОН

Министерството за образование ги објави одобрените барања по јавниот повик за финансирање на проекти за реновирање на училишни објекти. Со пари од Министерството ќе...

Кривична и 30 дена притвор за жителот од гевгелиско Миравци кој одгледувал 60 стебла марихуана

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против С.К.(24) од Миравци, гевгелиско,...

Жител од гевгелиско Миравци лишен од слобода, полицијата пронашла кај него торба со марихуана

Вчера околу околу 18 часот од слобода бил лишен 24 годишен жител од населеното место Миравци - Гевгелиско кај кого, припадници на гевгелиската полиција...

Рибар од гевгелиско Миравци се удавил во Вардар додека ги местел мрежите

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден рибар од населеното место Миравци -гевгелиско се удавил во водите на реката Вардар...

Пандев донираше средства во струмичката болница, ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот

За време на коронавирусот, голем број физички и правни лица во рамките на своите можности донираат средства и  опрема на струмичката болница која ќе...

Товарен воз излета од пругата меѓу Миравци и Клисура откако удрил во одрон од камења – нема повредени

Утрово товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура, утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините...

Кај Миравци гевгелиско во камион откриени 56 мигранти, возачот лишен од слобода

Синоќа околу 20 часот на автопатот Гевгелија – Скопје, кај клучка „Миравци“, при контрола на товарно возило „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, со приколка,...

Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со фалсификувани документи

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во струмичката болница почна да се работи стентирање на вратна артерија...

Струмичката болница на својата ФБ страна објави дека на Одделот за интервентна кардиологија со ангиографија на коронарни крвни садови кој функционира пет месеци, направена...