дома тагови Ковид 19

таг: Ковид 19

ИЈЗ: Во Југоистокот најмалку вакцинирани против ковид-19 има во Струмица а најмногу во Гевгелија

Според последните податоци што ги објави Инситутот за јавно здравје (ИЈЗ) заклучно со 26 ти септември во земјава со една доза на вакцина против...

За една недела 14 смртни случаи од Ковид-19 во Струмица имале коморбидитети и доцна се јавиле на лекување

Последнава недела Струмица и регионот се меѓу водечките по бројот на смртни случаи од коронавирус. Од болницата информираат дека станува збор за пациенти со...

Почна со работа модуларната ковид болница во Струмица со пациенти кои се на дневно лекување

Деновиве почна да функционира модуларната ковид болница каде ќе се лекуваат ковид пациентите со полесна клиничка слика од струмичко и ќе доаѓаат на дневно...

Двајца починати од Гевгелија и нови 43 позитивни на ковид-19 во Југоистокот за последните 24 часа

Во општините од Југоистокот во изминатите 24 часа регистрирани се 43 нови позитивни на ковид-19, два пациента починале во болнички услови а оздравени се...

Тројца починати и нови 50 позитивни на ковид-19 во Југоистокот во кој има над 620 активни случаи

Три лица од Гевгелија и Богданци починаа од компликации предизвикани од ковид-19 во последните 24 часа а во општините од Југоистокот според дневната ковид...

Нови 67 позитивни на ковид-19 во Југоистокот, најмногу во Гевгелија и Струмица

За последното деноноќие во земјава  регистрирани се 913 нови случаи на ковид-19 од 3.707 тестирања, соопштија од Министерството за здравство.  Според дневната ковид статистика...

До 22 март полициски час од 22 до 5 часот секој ден, во Југоистокот нови 33 позитивни на ковид-19

Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести за воведување на забрана за движење од 22 до 5 часот по...

Заради се поголемиот број позитивни, кризниот штаб од Гевгелија бара воведување полициски час

Општинскиот кризен штаб на Гевгелија бара воведување полициски час на територијата на Општината во периодот од 21:30 часот до 5 часот наутро и враќање на...

Двоцифрени бројки на позитивни на ковид-19 во Струмица, Гевгелија и Богданци за последните 24 часа

Во изминатите 24 часа во Југоистокот се регистрирани 69 позитивни на ковид-19. Во Струмица се евидентирани 33 новозаболени, во Гевгелија 22 а во Богданци...

Бројот на заболени од ковид-19 во Гевгелија расте, за последните 24 часа рекордни 42 позитивни

Гевгелија во последните 24 часа регистрира 42 позитивни на ковид-19 што според здравствените власти е најголемата бројка евидентирана на дневно ниво во ова општина....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...