дома тагови КК Шихан

таг: КК Шихан

По двете злата во Словенија, каратистот Стојанов од Струмица ќе ги брани боите на Македонија на Европското во Португалија

Каратистот Спасе Стојанов член на КК „Шихан“ од Струмица деновиве на меѓународен турнир во Копер Словенија се закити со две злата и една бронза....

Младите на КК „Шихан“ од Струмица со 15 медали на Балкански шампионат во Скопје (ФОТО)

Викендов во Скопје во организација на Македонската Традиционална Карате федерација се одржа ИТКФ Балкански шампионат во традиционално карате каде настапија и млади членови од...

Младите каратисти од „Шихан“ Струмица освоија 9 медали во кати на Државниот Шампионат меѓу кои 6 злата (фото)

Вкупно 9 медали од кои шест златни освоија младите каратистки од КК Шихан од Струмица на Државниот Шампионат за кати во сите возрасти во...

Избрани и најдобрите млади спортисти на Струмица во индивидуалниот спорт за 2022

На манифестацијата Избор на спортист на Општина Струмица беа избрани и најдобрите млади спортисти во индивидуалниот спорт.  За најдобар беше прогласен 16 годишниот Александар...

Во индивидуалниот спорт најдобри за 2022 во Струмица – Елена Биџева, Славе Делиовски и Ристо Новаков

Елена Биџева од ШКК „Шихан“ заедно со Славе Делиовски од КБК „Тим Зоран“ се најдобрите спротисти на Струмица во индивидуалниот спорт за минатата година....

Струмички Шихан со 9 медали од Државниот Шампионат во карате, Филип Пасков со две титули (фото)

Младите каратисти од струмичкиот карате клуб ,,Шихан’’ на последното Државно првенство во традиционално карате се закитија со вкупно девет медали и повторно се истакнаа...

Шихан ги собра медалите на Државниот Шампионат во кати, Василев очекува медали и во карате борбите

Каратистите на Шихан од Струмица освоија осум медали на последното Државно првенство во кати организирано од Македонската федерација во традиционално карате. Спасе Стојанов во...

Пингпонгарот Секулов, каратистот Стојанов и тренерот Спасов најуспешни во индивидуалниот спорт на Струмица за 2020

На манифестацијата Избор на спортист на општина Струмица организиран од Сојузот з аучилиштен спорт а под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на...

Струмички Шихан повторно избран за најдобар карате клуб кај младите во Македонија а Василев трета година најдобар тренер

Карате клубот ,,Шихан’’ од Струмица повторно ги понесе сите награди во младинска конкуренција од страна на Македонската традиционална карате федерација за  2020 година. Управниот...

Александра Стојановска од ,,Шихан’’ Струмица стана медитерански Шампион во кати а Максим Илиев освои бронза

15 годишната Александра Стојановска член на КК ,,Шихан’’ од Струмица стана медитерански правак во кати во кадетска конкуренција. Таа беше дел од македонската селекција...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...