дома тагови казни

таг: казни

Вчера полицијата казни 109 возачи во Југоистокот за преголема брзина, најмногу во Струмица и Гевгелија

Полициски службеници од СВР Струмица вчера во периодот од 11 до 17 часот по патиштата во Југоистокот спровеле нова акциска контрола над учесниците во...

МВР во третиот ден од контролата казни 107 возачи во Струмица, најмногу за брзо возење дури 69

МВР со својата мобилна единица за безбедност во сообраќајот и денеска со полициски контроли во Струмица за откривање на прекршоци од областа на безбедноста...

Полицијата во општина Струмица казни 115 возачи за еден ден, најмногу заради брзо возење и немање возачка !

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот при што контролите беа зачестени...

За ,,пукање’’ петарди за престојните празници казни и до 500 евра предупредува МВР

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните последици...

Казни од по 500 евра за 29 струмичани бара Јавното обвинителство кое подигна обвиненија и против две фирми

Основното јавно обвинителство Струмица до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против 27 лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи“...

СДК: За неносење маска 44 скопјани казнети со по 20 евра, во Југоистокот нема ниту писмени опомени

Од 1 мај од кога стапи во сила задолжително носење заштитна опрема (маска, марама или шал) на устата и носот, до сега само 44...

Основното јавно обвинителство во Струмица предложи парични казни од по 500 евра за 25 лица

Заради стореното кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство...

Се воведува забрана за движење во шумите од 6 до 20 часот, тие што ќе се затекнат ќе добијат...

Поради зголемената опасност од појава на пожари на отворен простор, МЗШВ  по барање на ЈП „Национални шуми“, воведува  забрана за движење во шума и...

Уште 14 предлози за казни од 1000 евра, заради непочитување на здравствените прописи во Гевгелија, објави обвинителството

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе уште 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело –...

Обвинителството бара казни за 11 радовишани оти не постапиле по здравствените прописи за време на епидемија

Радовишкото Oсновно Јавно обвинителство од судот бара да бидат казнети вкупно 11 радовишани кои не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...