дома тагови Еско

таг: Еско

Почна замената на уличното во општина Василево, до крајот на ноември ќе бидат сменети сите улични со лед светилки...

Почна реализацијата на проектот за реконструкција и одржување на јавното улично осветлување во општина Василево по ЕСКО модел кој планира замена на досегашното со...

Во општина Василево во сите населени места ќе се инсталира ново улично со штедливи ЛЕД светилки

Овие денови во општина Василево ќе отпочне постапката за замена на уличното осветлување со нови штедливи ЛЕД светилки, откако општинските власти потпишаа договор за...

Во општина Радовиш ќе се менуваат старите улични со нови еко ЛЕД светлики и со уличното ќе управува фирма...

Општина Радовиш склучи договор за јавно приватно партнерство со ,,Интеренерго ДООЕЛ од Скопје која како ,,ЕСКО’’ фирма во наредните месеци ќе изврши замена на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...