дома тагови дрвокрадство

таг: дрвокрадство

Радовишката полиција поднесе кривични против 12 лица за пустошење на шума оти бесправно сечеле дрва на Плачковица

Радовишката полиција поднесе кривични пријави против 12 лица кои изминативе месеци вршеле нелегална сеча на огревно дрво со што на ЈП Национални шуми’’-ШСЕ ,,Плачковица’’...

Полицијата од Радовиш фати дрвокрадец како превезува огревни дабови дрва во товарно возило без документи

Радовишката Шумска полиција во акција со службеници од Полициската станица од овој град, на патот Радовиш – Владевци фатиле жител од струмичко Сушево како...

Одземени огревни дабови дрва од приватен двор на радовишанец – немал документи како ги набавил, соопшти МВР

Радовишката полиција во соработка со вработени од ЈП ,,Национални шуми’’ и шумската полиција од Радовиш, во дворно место од куќа пронашле и одзеле огревни...

Фатени нови дрвокрадци во Радовишко, запленети 4 запрежни коли и околу 12 кубика дабово дрво

Не прекинува дрвокрадството во радовишко. Изминатиот викенд во време на полициски час повторно откриени и фатени лица кои вршеле нелегална сеча на огревно дрво...

Да престане уништувањето на Беласица и да се прогласи за национален парк, активисти од Струмичко со онлајн петиција

Неформалното граѓанско здружение ,,Црвена Младина’’ од Струмица кое е во постапка да се регистрира, заради уништувањето на шумскиот фонд и природните убавини и реткости,...

Фатен радовишанец со крадени дрва од Плачковица, ќе има контроли и по дворовите за да се утврди како дрвата...

На влезот во Радовиш од кај планината Плачковица на улицата ,,Коџа баир’’ денеска е фатен дрвокрадец како пренесува околу 2 кубика буково огревно дрво...

Масовно се сече шумата над Радовиш, Конзулов побара повеќе контроли од шумската полиција и од чуварите на ШС Плачковица

За време на полицискиот час викендов биле исечени речиси сите дрвја околу бунарите на водоводот за Радовиш, што се наоѓаат на планината Плачковица. Реагираше...

Лишени од слобода двајца радовишани кои ,,пустошеле шума” на Плачковица

Радовишката полицијата  од слобода лиши двајца радовишани кои ги фати на дело како вршеле  нелегална сеча на огревно дрво на планината Плачковица и ги...

На плацот на шумското во Струмица, нема дрва ама има старо железо и хаварисани возила

Место со огревни дрва, складот на ШС ,,Беласица’’ во Струмица стана плац на старо железо и хаварисани моторни возила.  Станува збор за запленети возила...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...