дома тагови Гранд

таг: Гранд

Славица Ангелова од Струмица ,,растури” на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и го освои жирито (видео)

20 годишната струмичанка Славица Ангелова го осови жирито на балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд'' откако имаше одлична интерпретацијата на песните „Брод што тоне“...

Гранд го промовираше спотот за песната ,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ кој се снимаше во Струмица (видео)

Гранд продукција го промовираше видеозаписот за песната ,,Бисер’’  на Ленче Кукиќ која веднаш по Божиќ се снимаше во Струмица. Спотот го реализираше  Showtime продукција од...

,,Бисер’’ е песна за среќа и љубов која освојува од прва, вели Ленче Кукиќ за првиот сингл за Гранд...

Ленче Кукиќ за време на празниците во емисијата ,,Гранд парада’’ го промовираше новиот сингл ,,Бисер’’ песна, која како што вели самата таа  внесува среќни...

Не пеев за да бидам на тронот, но пеев од дното на мојата душа во сите настапи, вели Ленче...

Ленче Кукиќ која победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на продукцијата Гранд тврди дека наградите од ова музичко балканско натпреварување не ги...

Ленче Кукиќ победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд – најдобра од жирито и од гласовите...

Ленче Кукиќ е  победни на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд. Во големото финале Кукиќ ја отпеа песната,,Лепи мој’’ од Снежана...

Ленче Кукиќ се пласира во финалето од музичкото шоу на Гранд ,,Никогаш не е доцна’’ – жирито за...

Ленче Кукиќ повторно блесна во музичкото шоу на Гранд продукција ,,Никогаш не е доцна’’.  Со изведбата на песната ,, Париски локал’’ таа се пласираше...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Ајваријада во Босилово – домакинките почнаа да го приготвуваат кој ќе...

20 тина домакинки од Општина Босилово утрово ги запалија печките и почнаа да ги печат пиперките за да  приготват ајвар по традиционален рецепт. Со...