дома тагови Градашорци

таг: Градашорци

Идниот месец речниот канал во Градашорци ќе биде целосно уреден со бетон и камен (фото)

Речниот канал кој поминува низ населеното место Градашорци, општина Василево идниот месец треба целосно да биде завршен објавија на својата страна од ова локална...

Василево почна да го уредува поројот во Градашорци, со камен ќе бидат обложени 680 метри од речниот канал (фото)

Деновиве општина Василево почна со уредување на поројот во населеното место Градашорци односно средување на речниот канал кој поминува низ самото село. Како што...

Возачот кој превезуваше мигранти и предизвика сообраќајка кај Василево ќе одговaра за две кривични дела

Скопјанецот кој пред една недела предизвика сообраќајка на патот Струмица-Радовиш кај раскрсницата пред Василево заработи две кривични пријави и ќе одговара за криумчарење мигранти...

Во сообраќајката кај Василево, учествувале три возила во која загина едно лице од Градашорци а осум се повредени објави...

Во синоќешната сообраќајка на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш кај василевската крстосница учествувале три возила информира МВР а во која едно лице загина три се...

Едно лице загина а десетина други се повредени во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш кај Василево (фото)

Попладнево околу 19 часот на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш пред влезот кон Василево се случи тешка сообраќајка помеѓу две патнички возила во која едно...

Ќе се регулира и уредува речниот канал во Градашорци, општина Василево доби пари од државата

Деновиве општина Василево ќе го распише тендерот за регулација и уредување на речниот канал  во населеното место Градашорци, по добиените средства од министерството за...

Селото на војводата Атанас Цонев-Брадата Нивичино, ја чува тајната за последните денови од заложништвото на Мис Стон

Ретко кој знае дека американската мисионерка Мис Елен Стон која била киднапирана од страна на четата на Јане Сандански, пред да биде ослободена, престојувала...

Жител од Богданци тешко повреден во сообраќајка меѓу моторцикл и патничко возило, префрлен на клиниките во Скопје

Вчера во утринските часови на улицата ,,Маршал Тито’’ во Богданци се случи сообраќајка во која 57 годишен жител од Богданци е тешко повреден и...

Промовирани агрометео станиците во Југоистокот кои ќе дават податоци на фармерите за времето за да ги заштитат посевите

Агрометеоролошките станици кои ги постави Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во сите 10 општини во овој дел на државата почнаа да функционираат...

Во Ангелци годинава ќе се гради детска градинка со капацитет од 55 деца, општина Василево потпиша договор со МТСП

Ова година треба да започнат работите за изградба на детска градинка во населеното место Ангелци која ќе има капацитет од 55 деца. Градинката ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Владата одобри пари на Дојран за канализација во Фурка и на...

Владата на дешеншната седница донесе  за распределба на средства обезбедени во потпрограмата 30 - Урбанизам и градежништво за капитални дотации во единиците на локалната...