дома тагови Градашорци

таг: Градашорци

Ќе се реконструира Филтер станицата Ташли Баир, Општина Василево обезбеди пари и најави решавање на проблемот со водата

Општина Василево обезбеди 2 милиони денари за реконструкција на Филтер станицата Ташли Баир од која со вода за пиење се снабдуваат домакинствата од Василево,...

Општина Василево продава две атрактивни парцели за стопански објекти во индустриски зони

Општина Василево на 30 мај годинава ќе ја спроведе постапка за јавно наддавање за продажба на две парцели за изградба на стопански објекти. Станува...

Изградена улица со бекатон плочки во Градашорци – Општина Василево со цел да нема неасфалтирани улици

Градежната компанија Бони интерградба, ангажирана од општина Василево, ја заврши изградбата на улицата во населеното место Градашорци. Денес, на лице место беше градоначалникот  на...

Голем број посетители на Денот на празот во Градашорци кои дегустираа и купуваа праз (ФОТО)

Во организација на општина Василево во дворот на Црквата Св Никола во Градашорци, по пауза од две години се одржа традиционалната манифестација ,,Ден на...

До крајот на 2022 во Општина Василево треба да се асфалтираат 10 улици, штипска фирма го доби тендерот

До крајот на годината треба да се асфалтираат 10 улици во општина Василево. Вака стои во договорот помеѓу ова локална самоуправа и штипската фирма...

Општина Василево ги објави добитниците на субвенции за инвертер клими во висина од 20 илјади денари

Општина Василево ги објави добитниците на сите лица чии барања се прифатени за добивање субвенции за инвертер клими во висина од 20 илјади денари...

Асфалтирана улица во Градашорци, градоначалникот Андонов најави асфалтирање и во Василево и Владевци

Преку Проектот за поврзување на локални патишта кој се реализира од страна на Министерството за транспорт и врски со финансиска поддршка од Светска Банка,...

Здружението ,,Дост Ели’’ од Банско донираше облека на дечиња без родители во струмичко

Како и минатата година граѓанското здружение Дост Ели (Dost Eli) од Банско деновиве донираше облека на дечиња без родители во повеќе населени места во...

Ќе се асфалтираат улици во Василево и Градашорци а ќе се реконструира и патот од Ново до Старо Владевци

Во првата половина на 2021 година се очекува да отпочнат со реализација дел од проектите за кои општина Василево доби зелено светло од Министерството...

Тони тутун остана неоткупен во струмичко, тутунарите бараат откупот да продолжи до 31 март

Голем број тутунари од струмичко не успеа да го предадат својот тутун од ланската реколта во предвидениот законкси рок. Станува збор за произведени количини...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...