дома тагови вмро дпмне

таг: вмро дпмне

Д-р Патрик Матх специјaлист интернист, избран за Претседател на Советот на Општина Гевгелија

Д-р Патрик Матх лекар специјалист по интерна медицина и носител на советничката листа на ВМРО ДПМНЕ на последните локални избори  е избран за Претседател...

Четири кандидати за градоначалник на Радовиш и три за Конче – во двете општини пријавени по 6 советнички листи

Според информациите од ОИК Радовиш до 24 часот на 11 септември, имаат примено четири пријави за кандидати за градоначалници на Општина Радовиш и шест...

По двајца кандидати за градоначалник во Василево, Босилово и Ново Село, за советници повеќе листи

Во општините Василево, Босилово и Ново Село доставени се по две кандидатури за градоначалник за престојните лоаклни избори. Како што информираа од Општинсктие изборни...

Кои сè доставиле кандидатури за градоначалник и за советници во Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово

За градоначалничката функција во Гевгелија има доставено 5 кандидатури четири од  политички партиии и коалиции и една независна, додека за место во Советот доставени...

ВМРО ДПМНЕ ги објави кандидатите за градоначалник во седум општини од Југоистокот

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски ги сооопшти дел од од кандидатите за градоначалник од ова партија за престојните локални избори што ќе се...

ВМРО ДПМНЕ со блокади и во Струмица бара документот ,,Патоказ” за преговорите со Бугарија, јавно да биде објавен

OK на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица со блокада на главната крстосницата во строгиот центар на градот побара од властите да го објават јавно документот кој...

ВМРО ДПМНЕ од Струмица предлага Владата да најде модел за да има пониски цени на погребалните услуги

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Струмица бара Владата и надлежните институции да најдат модел или начин за ограничување или фиксирање на цените на погребалните...

ВМРО ДПМНЕ протестираше пред зградата на општина Струмица поради загадениот воздух

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред општинската зграда на Струмица одржаа протест за аерозагадувањето во ова општина но и заради неодговорните политики во однос на ова прашање....

Заев и Мицкоски во домашна изолација, имале контакт со новинар позитивен на КОВИД-19

Лидерот на СДСМ и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, од синоќа се во самоизолација поради коронавирус објави претпладнево министерот за здравство...

12 партии и коалиции со свои кандидати за пратеници во 4 ИЕ – ДИК пак побара одложување на изборите

Вкупно 12 политички партии и коалиции доставиле свои листи со кандидати за 20 те пратенички места во 4 Изборна единица ни изјави портпаролот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарите на Струмица на чекор од Шампионската титула – потврдата се...

Одбојкарите на Струмица се на чекор од освојување на шампионската титула откако вечерва во салата Парк во Струмица ја забележаа и втората победа над...