дома тагови Влада

таг: Влада

Казандол да се врати во првобитната состојба, бараат активистите откако Управен пресуди во корист на Владата

Управниот суд ја одби тужбата на компанијата „Сардич“ против одлуката на Владата еднострано да го раскине договорот за концесија на рудникот „Казандол“ близу Валандово,...

Локалните и регионалните радија и телевизии бараат да се формира Фонд за развој на медиумите

Во Струмица се одржа дебата за формирање Фонд за развој на медиумите посебно на локалните и регионалните радиодифузери кои се пред затварање заради тешка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...