дома тагови Ванчо Атанасов

таг: Ванчо Атанасов

ПК ,,Ентузијаст“ од Струмица организира планинарски марш во чест на Ванчо Атанасов по убавините на Беласица

Во недела на 9-ти Април Планинарскиот клуб „Ентузијаст“ од Струмица го организира 24-тиот по ред планинарски меморијален марш ,,Ванчо Атанасов 2023“. Станува збор за...

Со поддршка на Општина Василево ОК Сушево се враќа во Прва лига кој најави победи и изненадувања

По пауза од неколку сезони ОК Сушево се враќа на прволигашката одбојкарска сцена а својот камбек во елитата ќе го има  во салата при...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...