дома тагови Ване Милков

таг: Ване Милков

Искусниот Шефки Арифовски назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичка Беласица

По заминувањето на Александар Стојанов од функцијата шеф на стручниот штаб на  Беласица, управата на клубот одлучи на ова позиција да го назначи Шефки...

Милков: Опстанокот во Првата лига ќе ни биде императив, зелениот терен ќе каже кој е подобар

Дрнка.МК: Повратникот во елитата дали е максимално подготвен за стартот на првенството со Силекс и дали е хендикеп што ќе се игра без публика Милков: Подготвени...

Беласица договори пет меча на кои ќе ја темпира формата за Прва лига, ги објави ривалите и термините

Струмичките сино бели го објавија распоредот на контролните средби за новата првенствена сезона каде повторно се враќа во елитата. ФК Беласица на својата официјална...

Беласица се засилува за елитата, по бразилецот Да Силва сино белиот дрес го облекува и Тафа

Струмичка Беласица деновиве донесе две квалитетни засилувања за Првата лига каде по пауза од една сезона се враќа. Минатата недела во своите редови го...

Ване Милков ќе ја води Беласица и во Првата лига – Ќе дадеме се од себе ,,синобелите’’ да останат...

Струмичка Беласица во Првата фудбалска лига ќе ја предводи досегашниот шеф на стручниот штаб Ване Милков. Ова го објави повратникот во елитата ФК Беласица...

Не потценуваа, но ние се вративме во Прва лига, објавија синобелите откако Беласица како најдобра од Втора лига ќе...

Како најдобар тим од  источното второлигашко фудбалско натпреварување кое се прекина, струмичка Беласица од идната сезона се враќа во Првата лига. Така одлучи УО...

Струмичка Беласица и Плачковица од Радовиш ремизираа во Дојран – ги почнаа контролките за пролетниот дел

Екипите на Беласица од Струмица и Плачковица од Радовиш со меѓусебен меч ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од второлигашкото натпреварување – источно друштво....

Беласица има силна екипа за камбек во Првата лига, почнуваме со подготовките за вториот чекор, вели тренерот Милков

Струмичка Беласица од утре ги започнува подготовките за пролетниот дел од второлигашкото фудбалско натпреварување во кој треба да ја завери есенското лидерско место и...

Беласица го надигра Кожув во Гевгелија и со десет победи останаа на врвот во Втората лига Исток

Струмичка Беласица му се реваншираше на Кожув за поразот пред своја публика од пред два месеци на стадионот Младост. Во Гевгелија момците на стратегот...

Позитивната атмосфера во клубот ми дава верба за успех и враќање во Прва лига, вели новиот тренер на Беласица...

Деновиве ФК Беласица го промовираше новиот шеф на стручен штаб. Синобелите идната сезона во второлигашкото друштво ќе ги предводи Ване Милков - млад надежен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...