дома тагови Александар Стојанов

таг: Александар Стојанов

За други се навива но Тиверија се сака, промовирана монографијата „100 години ФК Тиверија – еден век фудбалска историја“

Промовирана монографијата „100 години Тиверија - еден век фудбалска историја“ од авторите Ристе Секулов и Александар Стојаов кои на 220 страни го опишуваат развојот...

Искусниот Шефки Арифовски назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичка Беласица

По заминувањето на Александар Стојанов од функцијата шеф на стручниот штаб на  Беласица, управата на клубот одлучи на ова позиција да го назначи Шефки...

Стојанов: Скопје е фаворит но имаме свои адути, очекувам поддршка од струмичани во Штип за Беласица да се радува

Беласица во недела на стадионот во Штип го игра баражот со тимот на Скопје за пласман во Прва лига. Струмичките сино бели како второпласирани...

Беласица преку Скопје или Тиквеш до Прва лига, Стојанов вели дека кој и да е срце ќе остават на...

Фудбалерите на Беласица во вторник ќе дознаат кој ќе биде противникот во бараж мечот за пласман во Првата лига откако второлигашкото натпреварување источна група...

Беласица славеше над Слога Виница и се проби на второто место кое носи бараж за Прва лига

Струмичка Беласица славеше против Слога Виница со 1:0 и го превзеде второто место во Втората фудбалска лига Исток кое носи бараж за пласман во...

Беласица нема да се предаде, желни сме за докажување и кам бек во елитата, вели Стојанов пред третиот круг...

Струмичка Беласица утре ги почнува мечевите од третиот круг од Втората Фудбалска лига Исток каде треба да ги потврди своите амбиции а тоа е...

Не се откажуваме од намерата да се вратиме во Прва лига, вели Стојанов кој со Беласица ги почна подготовките

Фудбалерите на Беласица ги почнаа подготовките за пролетниот дел од источното второлигашкото првенство во кој ќе атакува на лидерската позиција за да се врати...

Беласица гради тим за успех во Втора лига и враќање во елитата, ангажираше дури 11 млади играчи

Струмичка Беласица ги финишира подготовките за стартот на новата првенствена сезона во Втората Фудбалска лига, чии натпревари треба да започнат на 28 август. Синобелите...

Ќе се потрудам за јубилејот од 100 години ФК Беласица да се врати во ПМФЛ, вели новиот тренер на...

Младиот стратег Стојанов Александар е назначен за нов шеф на стручниот штаб на ФК Беласица соопшти клубот на својата официјална ФБ страна. Управата на клубот...

Младите ,,пандевци’’ на мегдан со врсниците на Партизан и Сараево на престижeн турнир во Златибор

Младинскиот состав на ,,Академија Пандев’’ доби покана да учествува на третото издание на престижниот ,,Soccerbet Kupа prijateljstva’’ кој од 1 до 6 јуни ќе се одигра...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...