дома тагови аерозагаденост

таг: аерозагаденост

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари за да повеќе се користи овој еко енергенс

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари. За таа намена предвидени се 3 милиони денари во Буџетот за идната година....

Државната мерна станица повеќе од месец не ги отчитува штетните ПМ честички во воздухот во Струмица

Речиси еден месец мерната станица на Министерството за животна средина во Струмица не ги отчитува штетните ПМ 10 честички, односно нивната концетрација во воздухот...

Во Гевгелија ќе се мери квалитетот и загаденоста на воздухот, инсталирана мониторинг станица

Деновиве треба да отпочне функционирањето на мониторинг станицата за мерење на квалитетот на амбиенталниот воздух во Гевгелија, која е поставена на просторот кај ЈОУГД...

Активистите од ,,Здрава котлина’’ најавија секој петок протести во Струмица бидејки не се решава проблемот со загадувањето

Активистите од ,,Здрава котлина’’ на својата официјална ФБ страна најавија дека секој петок ќе организираат мини и мали протести за да го изразат своето...

Две средни и три основни училишта во Струмица добија прочистувачи на воздухот

Општина Струмица од Владата доби дваесет и шест прочистувачи на воздух кои треба да бидат поставени низ  образовните институции во општината. Како што објави...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...