дома Барај

кк струмица - Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме обидете се со друго пребарување

Андреј и Слободанка Туџарови како ,,Мексиканска преродба’’ избрани за принц и принцеза на Струмичкиот...

Андреј и Слободанка Туџарови од карневалската група ,, Мексиканска преродба’’ ќе го предводат големо дефиле на Струмичкиот карневал вечерва по струмичките улици. Ваква беше...

Промовирана монографијата ,,Струмичко чудо” – го опишува растежот на Струмичкиот карневал кој е во...

Струмичкиот карневал кој годинава одбележува 30 години во организирана форма добива своја монографија. Истата е насловена како ,,Струмичко чудо’’ а ја напишаа Катерина Милушева...

Полицијата пресече канал за трговија со дрога, уапсени лица од Гевгелија и Валандово

Полицијата пресече меѓународен канал за трговија со дрога, при што во акцијата се уапсени пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга, од кои двајца...

Во разбиената група нарко дилери, МВР приведе и струмичанец кој бил на бензинска кај...

Денеска ОВР Кавадарци до Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава за организирана криминална група, и тоа...

Струмички Шихан повторно избран за најдобар карате клуб кај младите во Македонија а Василев...

Карате клубот ,,Шихан’’ од Струмица повторно ги понесе сите награди во младинска конкуренција од страна на Македонската традиционална карате федерација за  2020 година. Управниот...

Приведени три лица од Иловица и Свидовица – струмичко заради тешки кражби во Колешино...

Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09 и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради...

Струмичанецот Спасе Стојанов освен во Кати стана Државен првак и во Фукуго – докторантот...

Членот на КК Шихан од Струмица Спасе Стојанов кој докторира по фарамацевтски науки во Словенија стана шампион и во дисциплината Фукуго на онлајн државното...

Панов доби стипендија за да игра во НЦАА лигата во САД – ,,Сонот полека...

Струмичкиот кошаркарски интернационалец Кирил Панов останува уште четири години во САД откако доби стипендија од приватниот ,,Mississippi College’’ за да биде дел од нивниот...

Во наредниот период нема да се игра кошарка, КФСМ ги прекина сите натпреварувања заради...

Кошаркарската Федерација донесе одлука да се прекинат сите натпреварувања под нивна палка заради превенција од ширење на коронавирусот. Според известувањето од федерацијата, од денеска...

Струмичката ,,На бишка џнгрлк’’ на ООУ Маршал Тито, највпечатлива маска на карневалите во Германија...

Овие денови преставници на ООУ,, Маршал Тито’’ од Струмица предводени од директорката Благица Устапетрова со нивната карневалската маска ,,На бишка џангрлк’’ зедоа учество на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...