дома Барај

кк струмица - Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме обидете се со друго пребарување

Струмица останува и без второлигашка кошарка, КК Струмица 2022 АД превземен од КК Маџари...

Откако отпаднаа од прволигашкото друштво и автоматски се пресели во Втората лига, КК „Струмица 2022“ го превзеде КК „Маџари ГБ“ со што се потврдија...

Јорданчо Давитков од денес на клупата на КК Струмица за се надмине резултатската криза

Струмичкиот кошаркарски прволигаш од денеска има нов тренер. На кормилото ќе биде Јорданчо Давитков поранешениот македонски селектор и човек кој своевремено беше дел од...

Владо Илиевски донираше 100 топки за најмладите кошаркари на КК Струмица со кои и...

Поранешниот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски при престојот во родниот град Струмица беше со најмладите кошаркари на КК ,,Струмица''. Како што објави клубот на социјалните...

Видео: КК Струмица постигна тројка за победа во Гевгелија, но се радуваше домашниот Кожув...

Викендов се одиграа натпреварите од второто коло од Првата кошаркарска лига на Македонија но најинтересно беше во Гевгелија меѓу домашниот Кожув и гостинскиот состав...

КК Струмица поразени на стартот од Првата лига од Еуроникел, но покажаа дека имат...

Кошаркарите на Струмица со пораз го стартуваа прволигашкиот шампионат но покажаа дека во сопствените редови имаат потенцијал и квалитет. Во спортската сала Парк загубија...

КК Струмица утре ја отвора Првата лига, домаќин на Еуро Никел од Кавадарци во...

Кошаркарите на Струмица  утре ја отвораат новата првенствена сезона со настап во најсилната кошаркарска лига на Макеоднија. Во салата Парк во Струмица утревече со...

Струмица следната сезона добива прволигашка кошарка, КК Струмица по вторпат подобар од Шкупи

Кошаркарите на Струмица догодина повторно ќе играат прволигашка кошарка откако и во вториот меч против Шкупи славеше победа. Попладнево во Скопје избраниците на Ики...

КК Струмица по славјето во Штип на чекор до Прва лига – препрека Шкупи...

Второлигашот Струмица славеше во ,,мајсторката'' против Соколи во Штип и обезбеди пласман во плеј офф завршницата за преселба во Првата лига. Избраниците на Ики...

КК Струмица лавовски се избори за победа против Кам Баскет, останува во игра за...

Кошаркарите на Струмица забележаа значајна победа во 13 тото првенствено коло од Втората кошаркарска лига на Македонија. На свој терен го надиграа Кам Баскет...

Лавовска борба на КК Струмица, без четири стандардни првотимци славеше против велешки Борец

Кошаркарите на Струмица направија подвиг во мечот против Борец од Велес. Иако домаќините настапија без повредените Зетов, Стојановски, Наумоски и Данилов, сепак избраниците на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

„Медија Флеш“ заедно со младите ја креираше програмата за спроведување на...

Здружението за медиумска писменост „Медија Флеш“ заедно и во соработка со млади членови на ЦИА „НОВУС“ и други младински организации ја креираше програмата за...