дома Барај

кк струмица - Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме обидете се со друго пребарување

КК Струмица го исполни планот и останува во Втората лига a дебитантот Ролинг 08...

Со одигрувањето на мечевите од 18 тото првенствено коло од Втората кошаркарска лига на Македонија познати се екипите кои ќе разигруваат за пласман во...

КК Струмица во драматична завршница славеше против Шкупи и остана во трка за Плеј...

Кошаркарите на Струмица забележаа победа против Шкупи од заостанатиот меч од 6 првенствено коло од Втората лига Исток со која остануваат во трката за...

Првото струмичко кошаркарско дерби од Втората лига го доби КК Струмица кој славеше против...

Во рамките на осмото првенствено коло од Втората кошаркарска лига Исток се сретнаа двата струмички кошаркарски клуба КК Струмица и КК Ролинг 08. Во...

КК Струмица во гости го надигра Куманово, славеше победа со 16 поени разлика

Второлигашот Струмица во рамките на третото првенствено коло во својата група ја забележа првата победа ова сезона и тоа во гости кај Куманово. Избраниците...

КК Струмица од ,,изолација’’ ја стартуваше Втората лига и во драматичен финиш претрпе пораз...

Викендов стартуваше второлигашкото кошаркарско натпреварување кое брои 20 екипи и се поделени во источно и западно друштво. Во ова лига  партиципира и КК Струмица...

Играчите на КК Струмица го уредија кошаркарското игралиште во училиштето Сандо Масев во Струмица

Струмичкиот кошаркарски вотролигаш деновиве се вклучи во акцијата на општина Струмица  за уредување на спортсктие терени и игралишта при што на нивна иницијатива се...

КК Струмица како втор од истокот, бара “Final Eight” турнир за пласман во Првата...

Управата на КК Струмица кој настапува во Втора Лига Исток во однос на продолжување на првенството смета дека најдобрите второлигашки екипи од источното и...

КК Струмица со тројки ја совладаа Ринија среде Куманово

Кошаркарите на Струмица забележаа победа на гостувањето во Куманово против Ринија со 78:72 во рамките на 4 тото првенствено коло од Втората лига Исток....

Струмица заслужува да има сениорски клуб во кошарка за децата и публиката, вели Илиевски...

Струмичката кошарка во сениорска конкуренција последниве години стагнира. Од град со своевремно два клуба, град со кошаркарска титула не е во ред да нема...

КК Шихан од Струмица со четири Шампионски титули на државното првенство во кати кое...

Членовите од струмичкиот карате клуб ,,Шихан’’ од Струмица остварија одличен успех на последниот Државен шампионат во кати во традиционално карате што го организираше МТКФ ...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...