Имате добри шанси на Европското, сметајте на поддршката од Владата, рече Заев по средбата со Михаилов и Јовановски

,,Имате добри шанси за Европското одбојкарско првенство што ќе се одржи во септември оваа година. Сметајте на поддршката од Владата. Со повеќе мерки, како...

Струмица ќе додели 220 илјади евра за спортски клубови и тренери во 2019

Општина Струмица го распиша конкурсот за поддршка на спортските клубови и здруженија во општината но и за месечна подршка на тренери за што за...

Солзите на браќата Ѓоргиеви – фотографија што ја освои одбојкарска Европа

Фотографијата со Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви каде прегрнати низ солзи ја славата победата против Унгарија и историскиот успех на македонската  сениорска репрезентација на Европското...

,,Пандевецот’’ Александар Мишов пролетва како позајмен играч ќе игра за Беласица

Младиот и екстра талентиран напаѓач на Академија Пандев - Александар Мишов кој есенва настапуваше за второлигашот Тиквеш како позајмен играч, во наредните шест месеци...

Блокотехна на чекор од Ф4 во БИБЛ лигата

Гевгелиската екипа КК Блокотехна, забележа нова победа во рамките на БИБЛ натпреварувањето. Пред  пред своите гледачи во „Негорски Бањи“ беа подобри од гостинската екипа...

ОК Џио Струмица најдобра екипа, Кире Ричлиев најдобар тренер, Васе Михаилов спортист на Струмица за 2018

ОК Џио Струмица ги собра наградите за манифестацијата Спортист на Струмица за 2018 година. По освоената двојна круна за последната сезона и лидерската позиција...

Сакам финале Кожув-Блокотехна и КУП титулата да остане во Гевгелија, вели градоначалникот Поцков

Купoт на Македонија во кошарка ќе се одигра Гевгелија на 15,16 и 17 февруари. КФМ заедно со клубовите Блокотехна и Кожув со подршка на...

Струмица ги избира најдобрите спортисти и екипи за 2018

Општина Струмица и Општинскиот сојуз за училишен спорт, ја организираат традиционалната манифестација „Спортист на годината“, на која ќе бидат прогласени најдобрите спортисти, спортски екипи и...

Академија Пандев и Беласица на подготовки во Анталија – ќе ја темпираат формата за пролетната полуетапа

Двата струмички фудбалски прволигаши како што најавија деновиве ќе заминат на подготовки во Анталија Турција. Таму планираат да ја подигнат формата во пресрет на...

Кожув и Блокотехна пред своја публика во Гевгелија ќе играат за КУП титулата ?!

Гевгелија ќе биде домаќин на завршницата од кошаркарскиот КУП на Македонија. Вака објави спротскиот портал Спорт1.мк повикувајки на свои извори.  Според порталот веста се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Поскапуваат горивата од ноќеска на полноќ, Регулаторна ги соопшти новите цени

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со...