ППК Радовиш без пораз од Прва се врати во Супер лигата – Радовиш има потенцијал вели Чачаров

Пингпонгарите од Радовиш и официјално се вратија во суперлигашкото друштво откако го совладаа составот на Кочани и станаа шампиони во  Првата пингпонгрска лига во...

,,Кошарка без граници”- Струмица во мај домаќин на турнир со екипи од екс ЈУ кошаркарските центри

Во мај во Струмица ќе се одржи  интернационален кошаркарски турнир за кошаркари родени 2005 и помлади, на кој ќе земат учество екипи од цела...

Видео – Делириум на стадионот Лујџи откако Пандев постигна гол за Џенова против Јувентус

Струмичанецот Горан Пандев направи делириум на трибините на стадионот ,,Лујџи Ферарис,, откако асистираше но и го постигна вториот гол за ,,Џенова’’ во дуелот против...

Македонија Макс нижи победи, ги надиграа и студентките од Тетово каде Џио славеше нова победа за 45 минути

Одбојкарките на ,,Македонија Макс,, во втората фаза Група 2 не знаат што е пораз. Пролетва нижат само победи. По славјето над УГД во Штип,...

Видео: Дориев двапати прецизен за нова победа на А. Пандев – На стадионот Младост падна кратовски Силекс

Фудбалерите на ,,Академија Пандев,, ја забелажаа 13 тата победа во Шампионатот откако на стадионот ,,Младост,, славеше против ,,Силекс,, од Кратово со 2:0. Лупче Дориев...

Ивица Илиев најефикасен во првенството верува дека РК Радовиш ќе остане во Супер лигата

Ракометарот на Радовиш Ивица Илиев е најефикасниот играч во суперлигашкото ракометно натпреварување во земјава. На едно коло до крајот на првиот дел од првенството,...

Џио Струмица се поблиску до одбрана на КУП титулата, обезбеди пласман во полуфиналето

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ по втор пат беа подобри од УГД Штип во четвртфиналето од КУПОТ. По победата во Штип, избраниците на Кире Ричлиев...

Џио Струмица и Наковски волеј на прагот за пласман во полуфиналето од КУПОТ

Одбојкарите на Џио Струмица направија голем исчекор за пласман во полуфиналето од КУПОТ откако во првиот четвртфинален меч во гости го совлада составот на...

Пандев испиша историја во италијанското првенство, одигра 400 меча во Серија А

Струмичкиот интернационалец Горан Пандев кој е  и капитен на македонската репрезентација  влезе во историјата на италијанската Серија А. Тој во дресот на Џенова  одигра...

Победничко селфи откако го секнаа засилениот Вардар – нова победа на Џио Струмица

Одбојкарите на ,,Џио Струмица,, забележаа победа од 3:2 во сетови во Скопје откако во еден доста изедначен натпревар го совладаа засилениот Вардар. Црвено црните...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...