дома Барај

џови компани - Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме обидете се со друго пребарување

ЦРЈПР подари насмевка на околу 800 дечиња од Југоистокот во соработка со повеќе компании...

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион со поддршка на општествено одговорни компании од регионот  спроведе акцијата под слоганот „ПОДАРИ НАСМЕВКА“ во детските градинки...

Во јули ќе биде готова првата фаза од ученичкиот дом во СОУ „Димитар Влахов“...

До крајот на јули треба да биде готова првата фаза од новиот ученички дом кој ќе никне во дворот на СОУ Димитар Влахов. Станува...

Помошниот пат Струмица – Дабиле доби асфалт, парите ги обезбедија општествено одговорни фирми објави...

Обиколницата на патот Струмица - Дабиле кој од јули минатата година почна да се гради и треба да стане булеварско решение доби асфалт. Асфалтирањето...

Струмичка фирма го доби тендерот за изведба на водовод (фаза 1) во социјалната населба...

Струмичката фирма Џови Компани ќе ја работи првата фаза од водоводната инфраструктура на стамбената населба (социјалната населба) над градот Струмица каде се планирани објекти...

Ќе се гради кружен тек на раскрсницата меѓу улиците 24 ти Октомври и Братство...

Ќе се гради кружен тек на раскрсницата меѓу улиците 24 ти Октомври и Братство и Единство во Струмица. Општината во август годинава склучила договор...

Општина Струмица ангажираше нова фирма и почна да ги санира уличните дупки откако претходната...

Фирмата Џови Компани ја почна постапката за санирање на дупките по улиците во Струмица откако на распишната јавна набавка достави најдобра понуда за таа...

Се тапонира полски пат од Софилар до Ангелци за подобар пристап на земјоделците до...

Во пресрет на новата производствена земјоделска сезона се тампонира полскиот пат од населбата Софилар во Струмица кон атарот на населеното место Ангелци. Станува збор...

Струмица идната година ќе добие Скејт парк – избрана фирмата што ќе го гради...

Струмица идната година треба да добие Скејт парк откако деновиве беше потпишан договорот за изградба меѓу општината и фирмата ,,Планиметрика'' од Струмица која го...

Во Декември ќе биде готов одводниот канал во Моноспитово, вели градоначалникот на Босилово Манчев

До средината на Декември треба да биде готов бетонскиот одводен канал што Општина Босилово го реализира во населеното место Моноспитово. Станува збор за канал...

Моноспитово доби спортско игралиште во дворот на школото, општина Босилово планира да го огради...

Деновиве треба да биде целосно завршено повеќенаменското игралиште во Моноспитово кое се наоѓа во кругот на ООУ ,,Борис Трајковски''. Станува збор за игралиште во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...