дома Барај

жикол - Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме обидете се со друго пребарување

Не смееме да дозволиме храмот Св. Кирил и Методиј во Струмица да се распаѓа,...

Струмичката Православна Епархија започна со кампања за собирање донации за реконструкција на храмот на Светите Кирил и Методиј во Струмица. Во објавата, велат дека,...

Помошниот пат Струмица – Дабиле доби асфалт, парите ги обезбедија општествено одговорни фирми објави...

Обиколницата на патот Струмица - Дабиле кој од јули минатата година почна да се гради и треба да стане булеварско решение доби асфалт. Асфалтирањето...

Струмичка фирма го доби тендерот за изведба на водовод (фаза 1) во социјалната населба...

Струмичката фирма Џови Компани ќе ја работи првата фаза од водоводната инфраструктура на стамбената населба (социјалната населба) над градот Струмица каде се планирани објекти...

Костадинов: Обезбедени се нови 65 милиони денари за проектот Социјална населба во Струмица !

Општина Струмица за реализација на проектот „Социјална населба“ ќе добие нови 65 милиони денари . Градоначалникот Костадин Костадинов и министерот за транспорт и врски...

За рок од три години Градско Балдовци ќе добие фекална и атмосферска канализација вредна...

Почна изградбата на фекалниот и атмосферски канализационен систем за домакинствата од населното место Градско Балдовци во општина Струмица. Станува збор за проект од милион...

Ќе се гради фекална и атмосферска канализација во Градско Балдовци – струмичка фирма го...

Ќе се гради фекален и атмосферски канализационен систем во во населеното место Градско Балдовци во Општина Струмица откако министерството за транспрот и врски склучи...

ЦРЈПР подари насмевка на околу 800 дечиња од Југоистокот во соработка со повеќе компании...

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион со поддршка на општествено одговорни компании од регионот  спроведе акцијата под слоганот „ПОДАРИ НАСМЕВКА“ во детските градинки...

Две фирми ќе ја реконструираат обиколницата кај Богданци за 2,1 милион евра, ќе има...

Деновиве се очекува да отпочне реконструкцијата на обиколницата на Богданци од државниот  патен правец Р1109.  Струмичката фирма ,,Жикол'' заедно со струшката ,,Илинден'' се фирмите...

Струмичка фирма го доби тендерот од 1,5 милион евра за изградба на прва фаза...

По распишната јавна набавика Општина Струмица и фирмата Жикол го потпишаа Договорот за изградба на социјалната населба во Струмица во вредност од 1 милиони...

Почнаа да се градат вело патеките во Струмица, градоначалникот објави на кои булевари и...

Почна изградбата на најавените вело патеки во Струмица во рамките на проектот ,, Струмица паметен вело град’’ финансиран од програмaта ,,ЕУ за општините“. Механизација...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...