197 возачи од Југоистокот казнети за брзо возење, најмногу во Струмица и Радовиш

1228

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица вчера во периодот од 10:00 до 18:00 часот била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

Како што информираат денеска од МВР, при контролата биле констатирани 197 пречекорувања на брзината, од кои 81 на подрачје на Струмица, 50 на подрачје на Радовиш, 37 на подрачје на Гевгелија и 29 на подрачје на Валандово. Од нив, 122 прекршувања на брзината биле констатирани во населено место, а 75 надвор од населено место. Сите прекршоци биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.